Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Roboty wkraczają do naszej codzienności, LG ogłasza nowe inwestycjeDrukuj

LGFirma LG pozyskuje krajowych i zagranicznych partnerów w dziedzinie robotyki. Tym samym oficjalne potwierdza, że rozwój tych rozwiązań jest jednym z kluczowych elementów strategii ThinQ. LG Electronics nabyła udziały w amerykańskiej spółce Bossa Nova Robotics. Jest to pierwsza inwestycja LG w zagranicznego partnera z branży robotycznej, będąca kontynuacją strategii, w ramach której w minionym roku firma zakupiła udziały w kilku koreańskich startupach. W ciągu pierwszych 12 miesięcy realizowania swojej polityki inwestycyjnej firma LG zainwestowała w startupy robotyczne ponad 90 milionów USD. Bossa Nova Robotics jest czołowym dostawcą rozwiązań dla sklepów detalicznych, które umożliwiają zbieranie w czasie rzeczywistym danych o produktach znajdujących się na półkach. Dzięki automatyzacji zabierania i analizowania danych o produktach, rozwiązania te pozwalają na efektywne zarządzanie dużymi sklepami. Od ubiegłego roku firma Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny, testuje roboty Bossa Nova skanujące półki sklepowe. Dodatkowo firma LG zainwestowała w cztery koreańskie spółki oferujące rozwiązania robotyczne Acryl, SG Robotics, Robotis oraz Robostar.

K-Popowy zespół BTS personalizuje telefony LGDrukuj

LGLG dostrzegło rosnącą popularność gatunku K-Pop oraz fenomen zespołu BTS koreańskiej gwiazdy, która szturmem zdobywa listy przebojów i popularność na całym świecie i nawiązało globalną współpracę z zespołem. Dzięki temu prawdziwi fani K-Pop i posiadacze smartfonów LG mogą pobrać ekskluzywny pakiet materiałów ze swoimi ikonami korzystając z aplikacji LG Smart World. W skład pakietu wchodzi siedem motywów poświęconych poszczególnym członkom zespołu BTS i pozwalających na całkowite zmodyfikowanie interfejsu użytkownika, w tym ekranu głównego, menu, ekranów połączeń. Fani grupy BTS korzystający ze smartfona LG G7 ThinQ, będą mogli wybrać jeden z ośmiu niepowtarzalnych motywów. Siedem motywów jest opartych na wizerunkach poszczególnych członków zespołu, natomiast ósmy jest poświęcony całej grupie. Każdy z motywów zawiera unikalne tła, schematy kolorów, a nawet ikony powiązane z osobowością poszczególnych muzyków, a tym samym daje możliwość wyjątkowej personalizacji swojego urządzenia. Pakiet dostępny w aplikacji LG Smart World (Sklep Play) może być zastosowany do smartfonów LG z 2017 i 2018 roku, z wyjątkiem LG K4 2017. Natomiast dla modelu LG K8 2017 kontent będzie możliwy do ściągnięcia z końcem czerwca br. Grupa BTS jest pierwszym zespołem K-Pop w historii, którego album znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard 200, amerykańskiego notowania najlepiej sprzedających się płyt na terenie Stanów Zjednoczonych pokonując wydawnictwa takich gwiazd jak Taylor Swift, Ed Sheeran czy Sam Smith.

Zarys ambitnej strategii rozwoju sztucznej inteligencji ThinQDrukuj

LGDyrektor generalny Jo Seong-Jin oraz dyrektor ds. technologii dr. I.P. Park wspólnie wygłoszą przemówienie inaugurujące targi IFA 2018, w którym przedstawią wizję rozwoju sztucznej inteligencji LG ThinQ. Wystąpienie obu dyrektorów LG, otwierające targi IFA, zatytułowane Myśl mądrze, żyj swobodnie, większa swoboda dzięki sztucznej inteligencji zostanie wygłoszona 31 sierpnia w hali 26b Targów Berlińskich. Dyrektor generalny Jo podzieli się swoją opinią o tym, jak opracowana przez LG strategia rozwoju sztucznej inteligencji, oparta na wyjątkowej filozofii otwartej platformy, otwartego partnerstwa i otwartej łączności, zmieni życie konsumentów. Dr Park omówi natomiast implementację tej technologii w produktach codziennego użytku, takich jak lodówki, telewizory i pralki. Ponadto, przedstawi zalety otwartej strategii sztucznej inteligencji, które przekładają się na szerokie możliwości sterowania różnorodnymi urządzeniami oraz wygodę użytkowników. Przemówienia otwierające targi IFA są ważną platformą przedstawiającą wizje rozwoju i strategie dla dyrektorów i zarządów firm na całym świecie. LG było i jest głównym, globalnym graczem w dziedzinie sztucznej inteligencji. Dlatego jesteśmy ogromnie zadowoleni, że w sierpniu dyrektorzy Jo i Park wygłoszą przemówienie inaugurujące targi IFA, powiedział dyrektor targów IFA Jens Heithecker. Jo Seong-Jin, pracujący w firmie LG od 40 lat, jako jeden z pierwszych dostrzegł, że sztuczna inteligencja może przynieść największe korzyści konsumentom, jeśli zostanie wykorzystana w urządzeniach domowych. Piastując różne kierownicze stanowiska w dziale sprzętu domowego firmy LG, Jo Seong-Jin szybko zrozumiał, że właśnie ten obszar dojrzał do wprowadzenia istotnych innowacji, ponieważ korzystanie z urządzeń domowych jest ściśle związane z wykonywaniem żmudnych domowych obowiązków.