Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

LG do 2030 roku zmniejszy o 50 proc. emisję CO2 w swoich zakładach produkcyjnychDrukuj

LGFirma LG rozpoczęła ambitną inicjatywę Zero Carbon 2030, której celem jest skompensowanie w ciągu 12 lat emisji dwutlenku węgla w zakładach produkcyjnych na całym świecie. Zgodnie z szerszą strategią zrównoważonej działalności biznesowej, firma LG będzie wdrażać różnorodne programy w dziedzinie odnawialnych źródeł energii oraz redukcji emisji CO2, tak aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie o 50 procent w porównaniu do stanu z roku 2017. Działania te pomogą firmie LG zbliżyć się do ostatecznego celu, jakim jest neutralność węglowa, osiągnięcie zerowej netto emisji dwutlenku węgla poprzez zapewnienie równowagi między emisją a wychwytywaniem CO2. Realizując różnorodne strategiczne inicjatywy firma obniży emisję dwutlenku węgla w swoich zakładach produkcyjnych na całym świecie z prawie 2 milionów ton odnotowanych w roku 2017 do 960 000 ton pod koniec roku 2030. Aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla podczas procesów produkcyjnych, firma LG będzie zwiększać wykorzystanie wysoko wydajnych instalacji produkcyjnych oraz technologii, opracowywanych z myślą o ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Dążąc do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, firma LG będzie rozbudowywać instalacje z odnawialnymi źródłami energii wykorzystując rozwiązania z dziedziny energetyki słonecznej, a także aktywie stosować własne produkty z oferty dla przedsiębiorstw, takie jak agregaty chłodnicze o wysokiej sprawności, czy systemy zarządzania energią tzw. Energy Management Systems.

LG i Swisscom wprowadzają technologię 5G do EuropyDrukuj

LGSzwajcarscy użytkownicy jako pierwsi w Europie będą mogli poznać zalety sieci nowej generacji korzystając ze smartfonu LG V50 ThinQ. Firmy LG i Swisscom poinformowały o bliskim udostępnieniu komercyjnych usług 5G w Europie oraz współpracy, w ramach której w najbliższych tygodniach w salonach firmowych Swisscom pojawi się smartfon LG V50 ThinQ 5G oraz dedykowany dodatkowy ekran LG Dual Screen. Partnerstwo ze Swisscom jest dla LG zaledwie początkiem działań, ponieważ firma angażuje się we współpracę z innymi europejskimi operatorami planującymi uruchomienie usług 5G w roku 2019. Sieć 5G pozwoli na szybsze przesyłanie większych ilości danych, a tym samym zapewni lepszy dostęp do multimediów. Dlatego, aby umożliwić klientom firmy Swisscom wygodniejsze korzystanie z treści przesyłanych w technologii 5G, firma LG zaoferuje do smartfona V50 moduł dodatkowego ekranu Dual Screen. Moduł Dual Screen, otwierany tak jak etui, zawiera 6.2 calowy wyświetlacz OLED. Dzięki temu zapewnia większy komfort oglądania np. koncertów i wydarzeń sportowych transmitowanych z wykorzystaniem usług streamingowych w sieci 5G. Po rozłożeniu na płasko smartfon LG V50 ThinQ 5G z modułem Dual Screen przekształca się w przenośną konsolę do gier z wyświetlaczem Dual Screen pełniącym funkcję dedykowanego gamepadu. Dwa wyświetlacze zapewniają też zupełnie nowy poziom komfortu podczas pracy wielozadaniowej np. na jednym ekranie można oglądać film, a na drugim przeglądać bazę danych IMDb. Co najważniejsze, moduł Dual Screen można szybko odłączyć, aby oszczędzać energię i zmniejszyć ciężar smartfona.

LG K40 idealny do mediów społecznościowychDrukuj

LGPrzedni aparat z lampą błyskową, sztuczna inteligencja w aparatach, dedykowany przycisk Asystenta Google, a wszystko to zamknięte w obudowie, spełniającej normy militarne tak prezentuje się LG K40, idealny smartfon do korzystania z mediów społecznościowych. Od 10 kwietnia smartfon jest dostępny w specjalnej promocji z MEGA RABATEM na produkty New Balance. LG K40 to idealny model dla wszystkich, którzy doskonale czują się w świecie social mediów. Urządzenie wyposażone zostało w rozwiązania, dzięki którym każde zdjęcie może być jedyne w swoim rodzaju. Obok przedniego aparatu umieszczono diodę LED, która doświetli każde selfie i umożliwi wykonywanie zdjęć nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Do dyspozycji użytkownika oddano również aplikację wykonującą GIF-y, czy funkcję Music Flash, która rozkręci każdą imprezę. Główny aparat o rozdzielczości 16 megapikseli wspierany jest przez autofocus z predykcją fazy. Dzięki temu możliwe jest wykonanie perfekcyjnego zdjęcia nawet kiedy fotografowany przedmiot jest w ruchu. Dodatkowo, główny aparat wspierany jest przez sztuczną inteligencję AI Cam, która wykrywa 8 scenariuszy fotografowania i automatycznie dostosowuje ustawienia aparatu. LG K40 wyposażony został w dedykowany przycisk Asystenta Google, dzięki któremu można jeszcze szybciej i wygodniej aktywować Asystenta i głosowo poprosić go na przykład o włączenie ulubionej piosenki lub filmu. Dwukrotne naciśnięcie przycisku wywoła aplikację Google Lens, która opiera się na rozszerzonej rzeczywistości i w kilka chwil wyświetli informacje o fotografowanym miejscu lub przedmiocie.