Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Sterowanie inteligentnym domem jeszcze wygodniejsze dzięki nowej funkcji rozpoznawania mowy w aplikacji ThinQ od LGDrukuj

LGFirma LG Electronics udostępnia w aplikacji ThinQ funkcję rozpoznawania mowy, zapewniając w ten sposób użytkownikom maksymalną wygodę nawiązywania łączności z urządzeniami LG ThinQ z dowolnego miejsca i o każdej porze. Użytkownicy aplikacji ThinQ doświadczą niewiarygodnej łatwości sterowania urządzeniami i monitorowania ich pracy przy użyciu poleceń przypominających zwykłą rozmowę. Pierwsza aplikacja mobilna do sterowania inteligentnym sprzętem AGD, która rozpoznaje polecenia w języku angielskim, wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy dostępną w Asystencie Google. Korzystając z tej aplikacji można sterować urządzeniami LG wyposażonymi w łącze Wi-Fi, takimi jak pralki, suszarki, lodówki, piekarniki, zmywarki, odkurzacze, klimatyzatory, oczyszczacze powietrza, itp. Aplikacja zapewnia niezrównaną wygodę w inteligentnym domu, ponieważ w odpowiedzi na jedno polecenie może wyświetlać w czasie rzeczywistym informacje o statusie wszystkich podłączonych urządzeń LG. Użytkownicy będąc w pracy mogą poprosić aplikację ThinQ o sprawdzenie czasu pozostałego do końca prania lub jadąc do domu zmienić ustawienie temperatury w klimatyzatorze wszystko to bez konieczności przerywania bieżących czynności i spoglądania na ekran smartfona. Aplikacja ThinQ wyświetla praktyczne informacje o cechach i funkcjach urządzeń, ostrzega użytkownika sugerując wykonanie czynności konserwacyjnych, a także proponuje sposoby rozwiązywania problemów. Wystarczy zapytać Jak działa funkcja auto w oczyszczaczu powietrza? lub Co oznacza żółta kontrolka na lodówce?, a aplikacja błyskawicznie udzieli odpowiedzi. Aplikacja ThinQ może nie tylko odpowiadać na najczęstsze pytania dotyczące użytkowania produktów. Potrafi też przygotować informacje o bieżącym użytkowaniu oraz udzielić użytecznych porad te ostatnie dostępne na razie tylko w Korei.

Nowa jakość aparatów i ogromne ekrany w odświeżonej serii LG KDrukuj

LGPodczas targów IFA 2019 w Berlinie LG zaprezentuje nowe smartfony LG K50S i LG K40S, które uzupełniają linię urządzeń z funkcjami z flagowców w atrakcyjnych cenach. W udoskonalonych modelach z serii K zastosowano między innymi lepsze aparaty i wyświetlacze, a także baterie o większej pojemności. Podobnie jak urządzenia z flagowych serii G i V, smartfon LG K50S jest wyposażony w trzy tylne aparaty 13 MPx z autofokusem PDAF, 5 MPx z obiektywem szerokokątnym oraz 2 MPx z czujnikiem głębi. Podczas fotografowania w trybie portretowym, czujnik głębi pozwala na skuteczniejsze rozróżnianie pierwszoplanowego obiektu oraz tła tak, aby uzyskać bardziej realistyczną głębię ostrości. W smartfonie LG K40S są dostępne dwa tylne aparaty 13 MPx z autofokusem PDAF i 5 MPx z obiektywem szerokokątnym. Oba smartfony są pierwszymi urządzeniami z serii K, wyposażonymi w obiektyw o bardzo szerokim kącie widzenia, dzięki któremu doskonale sprawdzają się podczas fotografowania dużych grup osób lub rozległych krajobrazów. Ze względu rozdzielczość 13 MPx przedniego oraz tylnego aparatu, zdjęcia wykonywane smartfonem LG K50S lub LG K40S charakteryzują się wysoką jakością nawet po skadrowaniu lub powiększeniu. Smartfony o atrakcyjnych cenach zaprojektowano z myślą o zapewnieniu najwyższej satysfakcji z gier oraz odtwarzania multimediów, dlatego zastosowano w nich wyświetlacze występujące typowo w urządzeniach klasy Premium. Model K50S jest wyposażony w ogromny ekran Full Vision o przekątnej 6.5 cala, natomiast K40S ma niewiele mniejszy 6.1 calowy ekran o rozdzielczości HD+. Zminimalizowane przednie ramki, których ciągłość przerywa jedynie dyskretny obiektyw przedniego aparatu, sprawiają, że oba smartfony wyglądają nowocześnie. Projektując nowe smartfony inżynierowie z firmy LG mieli na uwadze, że pełną radość z multimediów można czerpać tylko wtedy, gdy wspaniałym obrazom towarzyszy równie znakomity dźwięk.

LG we współpracy z firmą LUMI rozwija ekosystem inteligentnego domuDrukuj

LGLG Electronics oraz LUMI United Technology, dostawca rozwiązań w dziedzinie Internetu rzeczy oraz inteligentnego domu, podpisały list intencyjny dotyczący rozwijania ekosystemu inteligentnego domu o funkcje korzystające z rozwiązań IoT. W ramach partnerstwa firmy skupią się na opracowywaniu innowacji wykorzystujących sztuczną inteligencję i zaawansowane czujniki wykrywające zmiany warunków w pomieszczeniach, np. wilgotności, temperatury, czy ruch drzwi. Produkty LG wyposażone w opracowaną przez LUMI technologię czujników AQara będą wygodniejsze w użyciu i bardziej energooszczędne, a także zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w domu. Czujnik AQara, w którym ustawiono preferowaną temperaturę w domu, będzie sterował automatyczną pracą klimatyzatora LG. Ponadto, dzięki technologii AQara, lodówki LG mogą przesyłać na smartfon powiadomienia o pozostawieniu otwartych drzwi, co jest szczególnie przydatne, gdy wśród domowników są dzieci lub osoby starsze. Możliwości, jakie zapewnia współpraca firm LG i LUMI, zostaną zaprezentowane już w przyszłym miesiącu podczas targów IFA 2019 w Berlinie. Na swoim stanowisku wystawowym firma LG pokaże osuszacz wyposażony w technologię LUMI, który automatycznie reguluje wilgotność, utrzymując optymalny stan odzieży. Na ekspozycji znajdzie się też głośnik LG WK7 podłączony do inteligentnej żarówki AQara, zmieniającej natężenie światła w odpowiedzi na polecenie głosowe Tryb Filmowy. Bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą LUMI oraz z możliwości pokazania naszych najnowszych rozwiązań do inteligentnego domu podczas targów IFA 2019.