Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Inteligentne urządzenia LG ThinQ z najwyższymi notami od jurorów EISADrukuj

LGEuropejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku nagrodziło produkty firmy LG Electronics za nowatorskie wykorzystanie sztucznej inteligencji i innowacyjne wzornictwo. Produkty LG oparte na technologii sztucznej inteligencji ThinQ, takie jak telewizory LG OLED i LG SUPER UHD oraz systemy audio LG XBoom, wyprzedziły konkurencję w kategoriach, w których liczyła się znakomita jakość obrazu, doskonały dźwięk oraz efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji. Jednym z produktów LG wyróżnionym przez EISA jest LG XBoom AI ThinQ model WK7, wysokiej klasy głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję. Otrzymał on nagrodę EISA Artificial Intelligence Loundspeaker 2018 - 2019 za połączenie wyjątkowej jakości dźwięku z funkcjami AI. Współpraca LG z firmą Meridian, brytyjskim pionierem w dziedzinie technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości, umożliwiła pełne wykorzystanie możliwości głośnika LG XBoom AI ThinQ, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku, precyzyjną definicję elementów wokalnych i dokładne basy. Zastosowana w głośniku LG XBoom AI ThinQ technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości jest kompatybilna z bezstratnymi plikami audio, co pozwala na wierne odtwarzanie dźwięków nagranych w studio. Dzięki narzędziu Google Assistant, które zostało bezpośrednio zintegrowane z urządzeniem w celu przyspieszenia jego konfiguracji, głośnik LG XBoom AI ThinQ reaguje na polecenia głosowe. Głośnik jako centrum zarządzania może kontrolować inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego z obsługą narzędzia Google Assistant, jak również sprzęt AGD firmy LG kompatybilny z technologią LG ThinQ.

Laureatem nagrody EISA Soundbar 2018 - 2019 został głośnik typu soundbar o nazwie LG SK10Y. To urządzenie o mocy wyjściowej 550 W, z obsługą kanału 5.1.2, zapewnia najwyższej klasy wrażenia audio. Dzięki technologii Dolby Atmos słuchacz jest otoczony dźwiękiem ze wszystkich stron, również z sufitu. W głośniku LG SK10Y wykorzystano również technologię firmy Meridian, której zawdzięcza on wyjątkowe bogactwo i jakość dźwięku oraz niespotykanie czyste brzmienie mowy i muzyki.

Kompatybilność głośnika LG SK10Y z bezstratnymi plikami audio umożliwia doskonałe odtwarzanie nagrań studyjnych, a funkcja konwersji dźwięku polepsza jakość standardowych plików audio do poziomu 24 bitów/192 kHz, co pozwala na lepsze odwzorowanie subtelnych szczegółów i niuansów każdego nagrania. Ten głośnik typu soundbar o wysokiej rozdzielczości dźwięku został również doceniony za piękne wzornictwo, którego stylistyka nawiązuje do telewizorów LG klasy premium. Ponadto LG SK10Y jest zgodny z innymi inteligentnymi urządzeniami, które obsługują technologię Chromecast.

Jesteśmy dumni z wyróżnień otrzymanych od renomowanych ekspertów branżowych, którzy docenili innowacje LG w obszarze sztucznej inteligencji. LG jest i pozostanie jednym z największych producentów urządzeń opartych na sztucznej inteligencji. Oferujemy coraz bardziej inteligentny sprzęt domowy i zgodnie z naszą misją chcemy wdrażać innowacyjne technologie, które ułatwią naszym klientom życie, powiedział Brian Kwon, prezes LG Home Entertainment Company.

Źródło: LG Electronics Polska
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.