Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Dwa rewolucyjne smartfony LG zaprezentowane podczas targów MWCDrukuj

LGBarcelona, 24 lutego 2019 podczas targów Mobile World Congress 2019 firma LG przyciąga uwagę konsumentów z całego świata prezentując jednocześnie dwa smartfony z flagowych serii G i V. W centrum kongresowym CCIB w Barcelonie firma pokazała publiczności LG V50 ThinQ 5G swój pierwszy model współpracujący z siecią 5G oraz LG G8 ThinQ. Rewolucyjny smartfon LG V50 ThinQ 5G pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet technologii 5G, która już wkrótce będzie oferowana przez operatorów. Pierwszy smartfon LG współpracujący z sieciami 5G przekroczy wszystkie oczekiwania, zapewniając bezkompromisową niezawodność i umożliwiając przesyłanie multimediów z prędkościami nawet 20 krotnie przewyższającymi transmisję danych w sieciach 4G. Udoskonalony system audio pozwala natomiast na odtwarzanie wspaniałego dźwięku stereofonicznego nawet bez użycia słuchawek. Dzięki technologii DTS:X smartfon LG V50 ThinQ 5G umożliwia uzyskanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego o wyjątkowej wyrazistości i głębi. Aby uzyskać najwyższą jakość dźwięku i możliwie najniższe opóźnienie w przesyłaniu sygnału audio smartfon wspiera kodek Qualcomm aptX i aptX HD. Docenią to szczególnie fani słuchania muzyki przez słuchawki bezprzewodowe. Wyniki badań wskazują, że po udostępnieniu sieci 5G konsumenci będą chcieli intensywniej korzystać z multimediów, np. oglądając filmy lub grając. Z tego powodu firma LG dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić w smartfonie LG V50 ThinQ 5G najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Wyświetlacz OLED Full Vision QHD+ o formacie 19.5:9 i przekątnej 6.4 cala dostarcza fascynujących wrażeń zarówno przy wyświetlaniu filmów, jak i podczas gier. W smartfonie 5G, firma LG zastosowała też funkcję AI Display, które zapobiegają zmęczeniu wzroku, automatycznie dostosowując nasycenie barw oraz jasność ekranu do warunków otoczenia.

Profesjonalne nagrywanie video

W smartfonie LG 5G zastosowano innowacje w dziedzinie rejestracji obrazu, dzięki którym użytkownicy mogą wykonywać wyjątkowe zdjęcia i nagrywać filmy o najwyższej jakości. Z myślą o nagrywaniu video, firma LG wyposażyła przedni oraz tylny aparat w funkcję kontroli nad głębią Video Depth Control, która gwarantuje utrzymanie ostrości ruchomych obiektów. Dzięki technologii Dual FOV, analizującej odległość oraz głębię, rejestrowany obraz jest w pełni zgodny z widzianym przez użytkownika, co pozwala na staranne komponowanie scen i nagrywanie filmów w profesjonalnym stylu.

Najnowsze technologie

Pierwszy smartfon 5G firmy LG jest wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform z modemem Snapdragon X50 oraz specjalnie zoptymalizowanym przez LG oprogramowaniem, które pozwala na uzyskanie dużej mocy obliczeniowej potrzebnej do obsługiwania technologii 5G. W smartfonie znajduje się bateria o pojemności 4000 mAh, o 20 procent większej niż w modelu V40 ThinQ oraz nowy system chłodzenia z komorą parową, który skuteczniej niż konwencjonalne ciepłowody obniża temperaturę wewnętrzną nawet podczas pracy wielozadaniowej.

Elegancki design i standard militarny

Smartfon LG V50 ThinQ 5G przyciąga wzrok designem typowym dla serii V i ma tylko 8.3 mm. grubości oraz waży 183 gr. Nowy model z serii V ma też całkowicie gładki profil, ponieważ obiektyw tylnego aparatu jest całkowicie zrównany z obudową smartfona. Atrakcyjny wygląd nie został okupiony zmniejszeniem wytrzymałości urządzenia LG V50 ThinQ 5G, który tak jak poprzednie modele z serii V spełnia wymagania amerykańskich norm wojskowych MIL-STD 810G.

Przygotowując się do wprowadzenia swojego pierwszego smartfona 5G firma LG nawiązała współpracę z 10 głównymi operatorami komórkowymi, między innymi z USA, Korei Południowej, Australii i kilku krajów Europy, którzy w tym roku udostępnią sieć 5G.

Podwójny ekran

Chcąc zapewnić nowy poziom wygody użytkowania swojego pierwszego smartfona 5G, firma LG opracowała dodatkowy ekran będący opcjonalnym wyposażeniem modelu LG V50 ThinQ 5G. Moduł dodatkowego ekranu pełni dodatkowo funkcję futerału i pozwala użytkownikom smartfona LG V50 ThinQ 5G na korzystanie z drugiego 6.2 calowego wyświetlacza OLED, który ułatwia oglądanie multimediów i pracę wielozadaniową, a także zapewnia większą satysfakcję z gier.

Dodatkowy ekran oraz wyświetlacz smartfona LG V50 ThinQ 5G mogą być używane niezależnie, co przekłada się na wiele interesujących możliwości. Na przykład, użytkownicy mogą na jednym ekranie oglądać film, a na drugim przeglądać informacje o nim w bazie IMDb.

Nawet cztery aplikacje uruchomione jednocześnie

Gdy jest podłączony moduł z dodatkowym ekranem, na wyświetlaczu smartfona LG V50 ThinQ 5G pojawia się specjalna ikona służąca do włączania drugiego wyświetlacza oraz wygodne przełączanie między obydwoma ekranami. Ponadto, korzystając z funkcji obsługi kilku okiem można podzielić każdy z ekranów na dwie części, tak aby jednocześnie korzystać z czterech różnych aplikacji.

W wybranych grach dodatkowy ekran może pełnić funkcję dedykowanego kontrolera, dzięki któremu kciuki użytkownika nie przesłaniają już akcji na ekranie. Dodatkowy ekran, który można ustawić pod wygodnym kątem, 104 lub 180 stopni, jest zasilany z baterii smartfona, dzięki czemu nie wymaga oddzielnego ładowania.

LG G8 ThinQ smartfon o zupełnie nowych możliwościach

LG G8 ThinQ to idealny przykład dążenia firmy LG do oferowania funkcji przydatnych dla fanów audio i video na najwyższym poziomie. Dzięki konsekwentnemu trzymaniu się koncepcji dyskretnego designu, pozbawionego wszystkich nieistotnych elementów smartfon LG G8 ThinQ prezentuje się niezwykle stylowo. Do uzyskania minimalistycznego wyglądu przyczynia się też technologia Crystal Sound OLED, dzięki której przedni ekran smartfona jest pozbawiony tradycyjnych otworów na głośnik, ponieważ funkcję membrany pełni cały wyświetlacz.

Nowy standard zabezpieczenia telefonu

LG G8 ThinQ jest pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w zaawansowaną funkcję identyfikacji użytkownika w oparciu o unikalną budowę naczyń krwionośnych dłoni Hand ID. Taki sposób zabezpieczenia telefonu możliwy jest dzięki aparatowi Z Camera z czujnikiem obrazu ToF oraz czujnikowi podczerwieni. Metoda ta zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa niż standardowy czujnik linii papilarnych. Czujniki analizują kształt, rozmiar oraz inne unikalne cechy naczyń krwionośnych dłoni. Aby odblokować smartfon LG G8 ThinQ, wystarczy na ułamek sekundy przed obiektywem przedniego aparatu ustawić dłoń, którą wcześniej użytkownik zarejestrował.

Najbardziej zaawansowany tryb portretowy

Zaawansowany aparat Z Camera pozwala też na wykonywanie unikalnych zdjęć selfie z wykorzystaniem trybu portretowego. Z Camera analizuje promieniowanie podczerwone odbite od obiektów i na tej podstawie oblicza głębie fotografowanej sceny. Sposób ten jest dużo szybszy i dokładniejszy niż tradycyjne czujniki obrazu. Dzięki temu rozwiązaniu możliwa jest kontrola głębi podczas filmowania oraz rozpoznawanie twarzy Face Unlock.

Dzięki technologii ToF aparat Z Camera widzi obiekty przestrzennie, a na ocenę odległości nie ma wpływu światło z zewnętrznych źródeł. Co więcej, ze względu na analizowanie głębi nie można oszukać funkcji Face Unlock ustawiając przed obiektywem zdjęcie twarzy. Różnorodność wykorzystanych metod identyfikacji w oparciu o cechy biometryczne sprawia, że urządzenie od LG daje użytkownikowi do wyboru więcej bezpiecznych rozwiązań niż jakikolwiek inny producent.

Sterowanie gestami

Ponadto, aparat Z Camera pozwolił na zaimplementowanie funkcji rozpoznawania gestów Air Motion, która znacznie zwiększa komfort użytkowania smartfona. Dzięki niej, użytkownicy mogą odbierać i kończyć połączenia telefoniczne, wykonywać zrzuty ekranu, przełączać się między aplikacjami lub regulować głośność bez dotykania urządzenia, co jest szczególnie wygodne podczas jazdy samochodem. Do obsługiwania funkcji smartfona LG G8 ThinQ wystarczają proste gesty, takie jak wskazanie palcem, czy przesunięcie dłoni. Funkcja ta przyda się aktywnym użytkownikom, którzy pływają lub noszą rękawiczki.

W przeciwieństwie do istniejących kamer, które są w stanie odróżnić tylko obiekt od tła, przednia kamera LG G8 ThinQ mierzy odległość między obiektem a kamerą, kontrolując intensywność rozmycia tła do 256 poziomów. Dzięki matrycy o rozmiarze 1.22μm o około 10 procent większemu niż w LG V40 ThinQ, LG G8 ThinQ może generować znacznie ostrzejszy obraz z jeszcze szybszą funkcją Auto Focus.

W LG G8 ThinQ debiutuje zupełnie nowa funkcja Portretu Video. Dzięki niej użytkownik będzie mógł kontrolować intensywność rozmycia tła podczas filmowania przednim aparatem. Analizując dystans oraz głębię sceny za pomocą technologii FOV użytkownik jest w stanie nagrać film z zaznaczeniem głębi dwóch planów.

Ekran OLED w serii G

Oprócz wyjątkowego aparatu, smartfon LG G8 ThinQ wyróżnia się też wyposażeniem multimedialnym, ponieważ jest pierwszym modelem z serii G wyposażonym w wyświetlacz OLED. Duży ekran Full Vision QHD+ ma przekątną 6.1 cala i gęstość pikseli 564 ppi gwarantującą niesamowite bogactwo detali. Ponadto, funkcja AI Display optymalizuje nasycenie barw oraz jasność odpowiednio do warunków otoczenia i w ten sposób zapobiega zmęczeniu wzroku.

Najwyższa jakość dźwięku

Najwyższa jakość dźwięku jest standardem w smartfonach LG. Pod tym względem model LG G8 ThinQ nie stanowi wyjątku, i jest wyposażony w wielbiący niskie tony głośnik Boombox, który wspiera również dźwięk stereo. W smartfonie zastosowano system DTS:X, umożliwiający odtwarzanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego oraz 32 bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad DAC gwarantujący niezrównane bogactwo dźwiękowych detali.

LG G8 ThinQ obsługuje też technologię Master Quality Authenticated umożliwiającą streaming dźwięku o bardzo wysokiej jakości. Dostrojony we współpracy z firmą Meridian Audio model LG G8 ThinQ znakomicie wpisuje się w tradycję smartfonów LG zapewniających znakomite wrażenia audio.

Seria LG G dla każdego

Do rodziny flagowców LG dołącza również LG G8S ThinQ, wyposażony w 6.2 calowy ekran OLED. Smartfon posiada 3 główne aparaty, a w nich dedykowany tryb nocny i technologia HDR sprawiają, że urządzenie jest znakomitym wyborem do tworzenia treści multimedialnych. Aparat Z Camera dzięki innowacyjnej technologii Hand ID pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa przy odblokowywaniu telefonu. Funkcja Air Motion, możliwość precyzyjnej oceny głębi ostrości oraz głośniki stereofoniczne dopełniają smartfon, który z pewnością spodoba się klientom poszukującym jakości LG G8 w konkurencyjnej cenie. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm Snapdragon 855, a całość zasilana jest baterią o pojemności 3350 mAh.

Podstawowe dane techniczne: LG V50 ThinQ 5G

* Procesor: Qualcomm Snapdragon 855 z modemem 5G Snapdragon X50
* Wyświetlacz: OLED Full Vision 6.4 cala, 19.5:9 QHD+ (3120 x 1440 / 538 pikseli na cal)
* Pamięć: 6 GB pamięci RAM / 128 GB pamięci wewnętrznej / Karta microSD (maks. 2 TB)
* Aparat:
- Tylny: 16 MPx z obiektywem szerokokątnym (F1.9 / 1.0 μm / 107˚), 12 MPx z obiektywem standardowym (F/1.5 / 1.4 μm / 78˚), 12 MPx z teleobiektywem (F/2.4 / 1.0 μm / 47˚)
- Przedni 8 MPx z obiektywem standardowym (F/1.9 / 1.12 μm / 80˚), 5 MPx z obiektywem szerokokątnym (F/2.4 / 1.0 μm / 90˚)
* Bateria: 4000 mAh
* System operacyjny: Android 9.0 Pie
* Wymiary: 159.2 x 76.1 x 8.3 mm.
* Masa: 183 gr.
* Sieć komórkowa: 3G / 4G LTE-A / 5G
* Łączność: Wi-Fi (802.11 a, b, g, n, ac) / Bluetooth 5 / NFC / USB typu C 2.0 (Kompatybilny z 3.1)
* Kolory: Czarny
* Inne: Szerokopasmowe głośniki stereofoniczne / Głośnik Boombox / AI CAM / Google Lens / Asystent Google / Rozpoznawanie mowy z dużej odległości / 32 bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad / System dźwięku przestrzennego DTS:X / Kategoria ochronna IP68 odporność na wodę i pył / HDR10 / Rozpoznawanie twarzy / Czujnik linii papilarnych / Szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0 / Zgodność z normą MIL-STD-810G / Radio FM


Dodatkowy ekran do smartfona LG V50 ThinQ 5G

* Wyświetlacz: OLED 6.2 cala FHD+ (2160 x 1080)
* Wymiary: 161.6 x 83.4 x 15.5 mm.
* Masa: 131 gr.
* Rodzaj styków: Pogo Pin (3)
* Kolory: Czarny

Podstawowe dane techniczne: LG G8 ThinQ

* Procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform
* Wyświetlacz: OLED Full Vision 6.1 cala 19.5:9 QHD+ (3120 x 1440 / 564 piksele na cal)
* Pamięć: 6 GB pamięci RAM / 128 GB pamięci wewnętrznej / Karta microSD (maks. 2 TB)
* Aparat:
- Tylny: 16 MPx z obiektywem szerokokątnym (F1.9 / 1.0 μm / 107˚), 12 MPx z obiektywem standardowym (F/1.5 / 1.4 μm / 78˚), 12 MPx z teleobiektywem (F/2.4 / 1.0 μm / 45˚)
- Przedni: 8 MPx z obiektywem standardowym (F/1.7 / 1.22 μm / 80˚ z funkcją Auto Focus), Aparat Z Camera (z czujnikiem ToF)
* Bateria: 3500 mAh
* System operacyjny: Android 9.0 Pie
* Wymiary: 151.9 x 71.8 x 8.4 mm.
* Masa: 167 gr.
* Sieć komórkowa: 3G / 4G LTE-A
* Łączność: Wi-Fi (802.11 a, b, g, n, ac) / Bluetooth 5 / NFC / USB typu C 2.0 (Kompatybilny z 3.1)
* Zabezpieczenia biometryczne: Rozpoznawanie dłoni Hand ID / Rozpoznawanie twarzy Face Unlock / Czujnik linii papilarnych
* Kolory: Czerwony / Czarny / Niebieski
* Inne: Air Motion / Głośnik Boombox + stereofoniczny głośnik Crystal Sound OLED / AI CAM / Google Lens / Asystent Google / Rozpoznawanie mowy z dużej odległości / 32 bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad / System dźwięku przestrzennego DTS:X / Kategoria ochronna IP68 odporność na wodę i pył / HDR10 / Szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0 / Zgodność z normą MIL-STD 810G / Radio FM


Podstawowe dane techniczne: LG G8S ThinQ

* Procesor: Qualcomm Snapdragon 855 Mobile Platform
* Ekran: 6.2 cala 8.7:9 FHD+ OLED Full Vision (2248 x 1080)
* Pamięć: 6 GB RAM / 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej
* Aparat:
- Tylny: 13 MPx szerokokątny, 12 MPx standardowy 12 MPx, Teleobiektyw
- Przedni 8 MPx standardowy Z Camera (ToF Technology)
* Bateria: 3350 mAh
* Inne: Hand ID / Face Unlock / Air Motion / Głośniki stereo


Zwiedzających targi MWC w dniach od 25 do 28 lutego zachęcamy do odwiedzenia stanowiska firmy LG w Fira Gran Via, hala nr. 3 i osobistego zapoznania się z najnowszymi smartfonami LG oraz z innymi fascynującymi innowacjami w dziedzinie technologii mobilnych. Specyfikacja aparatów różni się od rynków i operatora.

Źródło: LG Electronics Polska
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.