Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Inteligentne rozwiązania LG dla przedsiębiorstw produkcyjnychDrukuj

LGFirma LG Electronics we współpracy z siostrzaną spółką LG CNS prezentuje na tegorocznych Targach Hanowerskich nowoczesne rozwiązania technologiczne przeznaczone dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Hannover Messe to największe na świecie targi przemysłowe, w tym roku pojawi się na nich około 6500 firm z 75 krajów. Firma LG należy do największych wystawców, a w jej ofercie znajdują się różnorodne produkty, począwszy od samojezdnych robotów przemysłowych, a skończywszy na zintegrowanej platformie dla zautomatyzowanych fabryk. Jednym z ciekawszych prezentowanych rozwiązań LG jest Mobile Manipulator, przemysłowy robot samojezdny opracowany z myślą o zwiększeniu produktywności i jakości w zautomatyzowanych fabrykach różnego rodzaju. Mobile Manipulator jest sześcioosiowym robotem wykorzystującym wózek sterowany automatycznie. Jest w stanie wykonywać różne działania, takie jak transport części, montaż produktów i prowadzenie inspekcji, poruszając się po wyznaczonym obszarze linii produkcyjnej. Na stoisku LG uczestnicy targów będą mogli również obejrzeć inne urządzenia przemysłowe zgodne z robotem Mobile Manipulator, m.in. roboty inspekcyjne wykorzystujące funkcje sztucznej inteligencji oraz przegubowe roboty pionowe. Bardzo interesującym produktem jest także Machine Learning-Based Vision Inspection, rozwiązanie LG do wspomagania kontroli jakości wykorzystujące sztuczną inteligencję. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych algorytmów uczenia głębokiego, opracowanych przez Instytut Inżynierii Materiałowej i Inżynierii Produkcji LG, Machine Learning-Based Vision Inspection potrafi z wiarygodnością przekraczającą 99% wykrywać wady na liniach produkcyjnych podzespołów elektronicznych, m.in. wyświetlaczy, modułów kamer i akumulatorów do pojazdów elektrycznych. To zaawansowane rozwiązanie jest obecnie używane zarówno w firmie LG Electronics, jak i w różnych przedsiębiorstwach afiliowanych LG.


Robot z ludzkimi rękami

LG prezentuje także przegubowe roboty zaprojektowane przez firmę Robostar, południowokoreańską spółkę specjalizującą się w systemach robotyki przemysłowej. Firma LG ma w niej 30% udziałów. Poziome ramię Selective Compliance Articulated Robot Arm jest przeznaczone do transportowania i montowania podzespołów na liniach produkcyjnych. Sześcioosiowe roboty Robostar przypominają ludzkie ręce i mogą poruszać się w sześciu płaszczyznach. Za ich pomocą można transportować, montować i spawać elementy produkowanego urządzenia. Są one obecnie wykorzystywane w fabryce części samochodowych LG w Incheon.

Firma LG CNS prezentuje na targach także rozwiązanie Factova, zintegrowaną platformę przeznaczoną dla inteligentnych zautomatyzowanych fabryk. Automatyzacja działania zakładu produkcyjnego jest możliwa dzięki zintegrowaniu technologii sztucznej inteligencji z przetwarzaniem wielkich zbiorów danych pochodzących z procesu produkcyjnego. Wchodzący w skład rozwiązania system Cyber Physical System umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym robotów i urządzeń produkcyjnych w trójwymiarowej przestrzeni wirtualnej. W połączeniu z funkcjami symulacji działania linii produkcyjnej platforma zapewnia skuteczną kontrolę dzięki przewidywaniu potencjalnych defektów oraz zderzeń między robotami i urządzeniami. Osoby odwiedzające stoisko LG na targach w Hanowerze będą mogły przetestować działanie zintegrowanej platformy Factova i w czasie rzeczywistym monitorować działanie prawdziwego zakładu produkcyjnego oraz sterować pracą zainstalowanych w nim urządzeń.


Ponadto LG Electronics zamierza przedstawić cały zestaw czujników, które ułatwiają pracę personelowi zakładu i pozwalają stworzyć bezpieczniejsze środowisko pracy. Na przykład czujnik gazu Total Volatile Organic Compound ułatwia wykrywanie nieszczelności w przewodach gazowych i informuje centralny system sterowania o wycieku szkodliwych substancji. Opracowany przez LG czujnik 3D Time Of Flight zamocowany na samojezdnym urządzeniu AGV skutecznie wykrywa przeszkody, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo i efektywność ruchu robotów. Z kolei wyposażony we własne zasilanie elektryczny czujnik IoT umożliwia wykrywanie przebić i wyładowań elektrycznych w czasie rzeczywistym.

Targi Hanowerskie to doskonała okazja do zademonstrowania naszych znakomitych osiągnięć w dziedzinie technologii przemysłowej, w szczególności przełomowych inteligentnych rozwiązań dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Firma LG tworzy nową jakość w dziedzinie inteligentnych rozwiązań dla przemysłu, opierając się na zaawansowanych funkcjach, które udało nam się do tej pory opracować, powiedział Kim Byung-yeol, wiceprezes działu produkcji LG.

Hasłem tegorocznych targów jest Zintegrowany przemysł, inteligentne technologie przemysłowe. Pionierzy rynku reprezentujący różne sektory gospodarki przedstawią na nich rewolucyjne technologie przemysłowe wykorzystujące mechanizmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, stosowane już dziś i dostępne w najbliższej przyszłości.

Źródło: LG Electronics Polska
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.