Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

LG prezentuje nowy smartfon LG G7 Fit oraz słuchawki LG Tone Platinum SE z Asystentem GoogleDrukuj

LGOd 8 listopada w Polsce dostępny jest LG G7 Fit smartfon, który łączy w sobie najważniejsze funkcje z flagowego LG G7 ThinQ z ceną urządzeń klasy średniej. LG G7 Fit wyposażony jest w aparat wspierany przez sztuczną inteligencję, 6.1 calowy ekran QHD+ Full Vision Super Bright oraz głośnik Boombox. Na polskim rynku debiutują również słuchawki LG Tone Platinum SE z Asystentem Google. Od startu sprzedaży do 25 listopada LG G7 Fit dostępny jest w specjalnej ofercie ze słuchawkami, roczną gwarancją na ekran i mega rabatem od New Balance w prezencie. Smartfon wyposażony jest w najjaśniejszy na rynku 6.1 calowy wyświetlacz Full Vision Super Bright o rozdzielczości QHD+ i proporcjach 19.5:9. Jego jasność może dochodzić do 1000 CD/M2, co gwarantuje czytelność ekranu nawet w bardzo słoneczny dzień i doskonale sprawdzi się zarówno w wakacyjnym klimacie jak i na stoku narciarskim. LG G7 Fit wyposażony został w tylny aparat o rozdzielczości 16 MPx ze światłem F/2.2 oraz przedni szerokokątny o rozdzielczości 8 MPx ze światłem F/1.9, gwarantującym wysokiej jakości selfie nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Główny aparat wspierany jest przez sztuczną inteligencję oraz funkcje AI Cam, dzięki czemu smartfon automatycznie podpowiada użytkownikom jeden z 8 trybów fotografowania. Gdy wykonane zdjęcie nie spełnia oczekiwań, podczas edycji można ręcznie zastosować dodatkowe efekty. Już tradycyjnie dla smartfonów LG, G7 Fit zamknięty został w wodoszczelnej obudowie IP68 wykonanej z hartowanego szkła oraz przetestowany pod kątem wymagań militarnych. Spełnienie norm standardu MIL-STD 810G oznacza, że urządzenie jest odporne między innymi na działanie skrajnych temperatur, zalanie, promienie słoneczne czy przypadkowe upuszczenie.

Znakomite wyniki finansowe LG. Wzrost dochodu o 45% w porównaniu do Q3 2017Drukuj

LGFirma LG Electronics ogłosiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2018 roku. Wartość skonsolidowanej sprzedaży wyniosła 13.76 mld USD, a zysk operacyjny 667.7 mln USD. Oznacza to, że przychody osiągnęły najwyższą wartość kwartalną w tym roku i wzrosły o 2.7% w porównaniu do drugiego kwartału 2018, natomiast dochód operacyjny wzrósł o 45% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Dział Air Conditioning & Energy Solutions odnotował w trzecim kwartale przychody w wysokości 4.33 mld USD oraz 365.3 mln USD zysku operacyjnego. Szczególnie dobre wyniki sprzedaży uzyskano w Korei, Europie, Ameryce Północnej, pomimo spowolnienia gospodarczego i niekorzystnych zmian kursów walut w Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Utrzymano wysoką rentowność, na którą korzystnie wpłynęły wzrost sprzedaży urządzeń Premium oraz kontynuacja efektywnego zarządzania kosztami. Zysk operacyjny działu LG Home Entertainment osiągnął w trzecim kwartale 289.9 mln USD natomiast sprzedaż 3.31 mld USD. Pomimo malejącego popytu na telewizory w krajach rozwijających się, utrzymała się dobra sprzedaż telewizorów Premium, zarówno OLED, jak i UHD. W związku ze zbliżającym się końcem roku firma LG chce w kluczowych krajach skupić się na modelach Premium, aby utrzymać rentowność pomimo spowolnienia na całym rynku. Dział Mobile Communications odnotował wartość sprzedaży 1.82 mld USD oraz stratę operacyjną w wysokości 130.5 mln USD. Pomimo globalnego osłabienia popytu na smartfony oraz nasilającej się konkurencji, firma zmniejszyła deficyt operacyjny, co jest bezpośrednim skutkiem realizacji planu biznesowego oraz mocniejszego zaangażowania się w produkty klasy średniej. Przewiduje się, że wprowadzenie smartfona V40 ThinQ zaowocuje wzrostem sprzedaży w czwartym kwartale.

Aktualizacje Android 8.0 Oreo dla smartfonów LGDrukuj

LGSmartfony LG G5, LG K10, LG K8 oraz LG X Power 2 otrzymują nową wersję systemu Android 8.0 Oreo. Dzięki aktualizacji, urządzenia zyskają szereg nowych funkcji, na przykład grupowanie powiadomień. Poprawie ulegnie również wydajność smartfonów oraz czas pracy baterii. LG nie tylko regularnie prezentuje nowe smartfony, ale dba również o klientów, którzy kupili swoje urządzenia w ciągu ostatnich dwóch lat. Aktualizacje do Androida 8.0 już teraz dostępne są dla urządzeń LG G5 z dystrybucji Orange i otwartego rynku, LG X Power 2, LG K10 2017 Single SIM, LG K8 2017 Single SIM. Od marca aktualizacja dostępna jest także dla smartfonów LG G6 oraz LG V30. W systemie operacyjnym Android 8 Oreo wprowadzono kilka użytecznych rozwiązań, takich jak grupowanie powiadomień, funkcję autouzupełniania danych podczas logowania czy opcję obraz w obrazie, która umożliwia jednoczesne wyświetlanie filmu i korzystanie z innych aplikacji. Ponadto system operacyjny Oreo został zoptymalizowany pod kątem wydajniejszego działania aplikacji oraz wydłużenia czasu pracy na jednym ładowaniu baterii. Dzięki zaplanowanej aktualizacji, już wkrótce również użytkownicy smartfonów LG K10 2017 Dual SIM, LG K8 2017 Dual SIM oraz LG G5 z dystrybucji sieci Plus oraz Play będą mogli korzystać z zalet systemu Android 8 Oreo. Aktualizacja tych urządzeń rozpocznie się w drugiej połowie października. Powiadomienia o dostępnej nowej wersji oprogramowania będą rozsyłane na smartfony użytkowników partiami w najbliższych tygodniach.