Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Debiut LG V40 ThinQ w PolsceDrukuj

LGOd 8 lutego w sklepach internetowych sieci Orange i Play smartfon LG V40 ThinQ dostępny będzie w specjalnej ofercie z 49 calowym telewizorem LG 49UK6300 w prezencie. Telewizor wyposażony został w funkcje sztucznej inteligencji, między innymi sterowanie za pomocą mowy, bez konieczności używania precyzyjnych komend. W połączeniu z AI w V40 ThinQ, oba urządzenia mogą stanowić centrum inteligentnego domu. Promocja dostępna będzie wyłącznie w sklepach internetowych Partnerów. LG V40 ThinQ wyposażony został w pięć aparatów, trzy główne super szerokokątny 107 stopni 16 MPx, standardowy 12 MPx i teleobiektyw 12 MPx ze światłem F/1.5. Rozmiar pikseli w standardowym aparacie został zwiększony z 1µm do 1.4µm, a sama matryca jest o 18% większa niż w poprzedniku. Dzięki temu możliwe jest rejestrowanie doskonałej jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych lub w ruchu. Również jeden z przednich aparatów wyposażony został w obiektyw szerokokątny. Aparat wyposażono w optyczną i elektroniczną stabilizację obrazu. Filmy rejestrować można w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę. V40 ThinQ pozwala nagrywać wideo z wykorzystaniem standardu HDR10, gwarantując rejestrowanie szerokiego i bogatego zakresu kolorów oraz wysokiego kontrastu. Aparaty w LG V40 ThinQ wyposażone zostały w funkcje sztucznej inteligencji. Nowa opcja AI Composition w czasie rzeczywistym podpowiada jak poprawić kadrowanie. Sztuczna inteligencja stoi również za idealnym dopasowaniem balansu bieli i temperatury barwowej. Z kolei AI Shutter wybiera odpowiedni czas otwarcia migawki, co jest szczególnie przydatne, kiedy wykonujemy zdjęcia obiektów w ruchu.

Dodatkowe rozwiązania LG wspomagające Asystenta GoogleDrukuj

LGOdsłuchiwanie i dyktowanie wiadomości SMS bez wyjmowania smartfona z kieszeni, ustalanie nowej trasy bez odrywania wzroku od autostrady, a do tego łatwiejszy dostęp do Asystenta Google, to tylko niektóre funkcje dostępne w smartfonach i słuchawkach LG. Asystenta Google można aktywować między innymi głosowo, ale do uruchomienia go w LG G7 ThinQ oraz w słuchawkach LG Tone Platinum SE wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk z boku obudowy. Zaletą takiego rozwiązania jest szybki i łatwy dostęp do Asystenta. W przypadku słuchawek to również możliwość odczytywania i odpowiadania na wiadomości bez telefonu w ręku. Po naciśnięciu dedykowanego przycisku w smartfonie LG G7 ThinQ lub słuchawkach LG, Asystent Google będzie natychmiast gotowy do odpowiedzi na każde pytanie, włączy budzik lub ustawi przypomnienie, doda produkty do listy zakupów. Dzięki rozwiniętym umiejętnościom rozumienia mowy, może być również wykorzystywany jako notatnik. Asystent przydaje się przede wszystkim w momentach, w których nie możemy trzymać smartfona w ręku. Świetnie sprawdzi się w samochodzie. Wystarczy zapytać go o drogę do pracy, bez podawania konkretnego adresu za każdym razem, a Asystent samodzielnie wyznaczy najkrótszą drogę, dodatkowo aktualizowaną w czasie jazdy żeby sprawnie ominąć korki. Unikalną możliwość sterowania smartfonem bez dotykania go dają słuchawki LG Tone Platinum SE, wyposażone w dedykowany przycisk wywołujący Asystenta Google. O ile zwykłe słuchawki sygnalizują nadejście powiadomienia, to słuchawki od LG, oznaczone jako Assistant-Ready, umożliwiają dodatkowo odsłuchiwanie i odpowiadanie na wiadomości bez wyjmowania smartfona z kieszeni np. w mroźny poranek w drodze do pracy.

LG odkrywa praktyczny kierunek rozwoju robotyki i sztucznej inteligencjiDrukuj

LGPodczas targów CES 2019, firma LG Electronics zaprezentowała udoskonaloną wersję robota CLOi Suit Bot, a także linię ulepszonych robotów usługowych, które są coraz bliższe komercjalizacji i w znaczącym stopniu pomagają w codziennych aktywnościach. LG CLOi Suit Bot wspomaga dolną część ludzkiego ciała podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów lub schylania się, natomiast roboty usługowe CLOi Porter Bot, Serve Bot i Cart Bot pozwalają na korzystanie z zaawansowanych funkcji będących owocem konsekwentnych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przez LG w dziedzinie sztucznej inteligencji i robotyki. LG CLOi Suit Bot, przedstawiony po raz pierwszy na ubiegłorocznych targach IFA w Berlinie, podpiera odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz wspomaga siłę mięśni użytkownika i w ten sposób zmniejsza zmęczenie oraz ryzyko kontuzji, na przykład przy podnoszeniu lub przenoszeniu ciężkich przedmiotów. Suit Bot zwiększa zakres ruchów użytkownika wyprostu do 50 stopni oraz skłonu do 90 stopni. Wspomaganie uaktywnia się przy skłonie o 65 stopni, natomiast jest wyłączane, gdy użytkownik stoi wyprostowany. Robot wspomagający ludzkie ciało jest wyposażony w akumulator, który wystarcza na cztery godziny pracy i daje się naładować w zaledwie godzinę. Roboty usługowe Porter Bot, Serve Bot i Cart Bot pokazano po raz pierwszy na targach CES 2018. Są one przeznaczone do zastosowań w portach lotniczych, hotelach, supermarketach lub centrach handlowych i potrafią pomagać klientom, np. udzielając informacji, wskazując drogę, transportując bagaż lub zakupy, czy dostarczając posiłki.