Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Rozwiązania AI kształtują naszą rzeczywistośćDrukuj

LGPodczas targów IFA 2018, odbywających się w Berlinie od 31 sierpnia do 5 września, firma LG Electronics podkreśli znaczenie marki LG ThinQ, zwracając uwagę na swoje innowacje oraz wizję przyszłości. Firma LG zademonstruje, w jaki sposób jej zaawansowane rozwiązania oparte na technologii LG ThinQ mogą rzeczywiście spowodować radykalną zmianę stylu życia użytkowników na całym świecie. Ponad jedna trzecia ogromnej ekspozycji LG na targach IFA będzie poświęcona zastosowaniom sztucznej inteligencji, a produkty z technologią LG ThinQ będą prezentowane w trzech różnych strefach ThinQ Travel, ThinQ Gourmet i ThinQ Style. Każda z tych stref będzie starannie zaprojektowana, aby odzwierciedlić zróżnicowane style życia współczesnych konsumentów oraz będzie zawierać produkty ze sztuczną inteligencją wkomponowane w naturalne ale futurystyczne aranżacje domowych wnętrz. W poszczególnych strefach będą prezentowane korzyści, jakie technologia LG ThinQ zapewnia w każdej ważnej dziedzinie życia, takiej jak styl, gotowanie, zapewnianie komfortu, mobilność czy rozrywka. W strefie ThinQ Travel przekonamy się, jak przy użyciu telewizora LG ze sztuczną inteligencją można łatwo znaleźć cel wakacyjnej podróży, a następnie za pośrednictwem smartfona LG G7ThinQ zarezerwować przeloty i noclegi. Już wkrótce Asystent Google będzie dostępny we wszystkich telewizorach LG z systemem webOS i sztuczną inteligencją w siedmiu nowych krajach Australii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Korei Południowej, Niemczech i Wielkiej Brytanii. W ramach ogólnoświatowej strategii LG ukierunkowanej na doskonalenie funkcji rozpoznawania mowy, po pomyślnym wdrożeniu w USA, platforma ta będzie obsługiwać nawet pięć języków.

LG prezentuje nowe smartfony z idealnym stosunkiem jakości do cenyDrukuj

LGPodczas targów IFA 2018 firma LG Electronics zaprezentuje dwa nowe modele z serii G7, LG G7 One oraz LG G7 Fit. Oba nowe smartfony opracowano na bazie zaawansowanego modelu LG G7 ThinQ, dzięki czemu są wyposażone w funkcje znane z urządzeń Premium. Wielu konsumentów szukając produktu mającego dobry stosunek ceny do oferowanych możliwości interesuje się flagowymi smartfonami z minionych lat. Użytkownicy nie zadowalają się podzespołami o przeciętnej wydajności, ale nie chcą też płacić za zbyt rozbudowane funkcje, z których nigdy nie skorzystają. Poszukują więc smartfona, który zapewni równowagę między wymaganą funkcjonalnością a ceną. LG G7 One jest pierwszym smartfonem LG opartym na platformie Android One. Stanowi on połączenie wiedzy i doświadczenia LG w dziedzinie smartfonów oraz innowacyjnego systemu operacyjnego opracowanego przez Google na potrzeby urządzeń mobilnych. Zaprojektowany tak, aby stał się jednym z najbardziej uniwersalnych smartfonów Android One na rynku, LG G7 One jest wyposażony w chipset Qualcomm Snapdragon 835, 4 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej. Podobnie jak LG G7 ThinQ ma eleganckie, całkowicie szklane wykończenie z polerowanym metalowym obramowaniem oraz jest odporny na pył i wodę stopień ochrony IP68. 6.1 calowy wyświetlacz Super Bright Display o rozdzielczości QHD+ ma format 19.5:9 Full Vision oraz wąską dolną ramkę, dzięki czemu nadaje smartfonowi stylowy wygląd urządzeń klasy Premium. LG G7 One pracuje pod kontrolą systemu Android 8.1 Oreo. Ponadto, z myślą o zapewnieniu płynnego i szybkiego działania jest fabrycznie wyposażony tylko w najistotniejsze aplikacje.

LG rozpoczyna nową epokę robotyki opartej o sztuczną inteligencjęDrukuj

LGSeul, 23 sierpnia 2018 firma LG Electronics chce w następnej dekadzie zająć czołową pozycję w dziedzinie robotów usługowych i realizując swoje plany pokaże podczas targów IFA 2018 swojego pierwszego robota wspomagającego ludzkie ciało. W odróżnieniu od wcześniejszych robotów LG, takich jak Guide Robot, Cleaning Robot, czy Serving Robot, LG CLOi SuitBot nie może samodzielnie poruszać się po poczekalniach portów lotniczych lub hotelowych korytarzach. Zadaniem nowego urządzenia jest wspomaganie nóg użytkownika, tak aby zapewnić mu większą mobilność i odciążyć kończyny. W tym roku firma LG zainwestowała w startup opracowujący egzoszkielety, które pomagają przezwyciężyć ograniczenia ludzkiego ciała występujące w życiu codziennym. LG CLOi SuitBot został zaprojektowany we współpracy ze startupem SG ROBOTICS, który prowadzi badania nad wykorzystaniem robotów wspomagających ludzkie ciało do poprawy jakości życia. Komfortowe dopasowanie oraz naturalny zakres ruchu obrotowych przegubów pozwalają CLOi SuitBot na łagodne i naturalne poruszanie się, aby wspomagać dolną część ludzkiego ciała podczas chodzenia, stania lub pracy. Dzięki butom przypominającym sandały oraz funkcji automatycznej regulacji użytkownik może łatwo zakładać i zdejmować LG CLOi SuitBot, co jest ważną zaletą w porównaniu z innymi egzoszkieletami. Ponadto, LG CLOi SuitBot może komunikować się z robotami usługowymi LG zaprezentowanymi po raz pierwszy na targach CES 2018 i w ten sposób stać się częścią inteligentnej sieci zapewniającej dostęp do informacji i narzędzi potrzebnych w miejscach pracy, takich jak zakłady produkcyjne, czy centra logistyczne lub dystrybucyjne.