Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Inteligentne rozwiązania LG dla przedsiębiorstw produkcyjnychDrukuj

LGFirma LG Electronics we współpracy z siostrzaną spółką LG CNS prezentuje na tegorocznych Targach Hanowerskich nowoczesne rozwiązania technologiczne przeznaczone dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Hannover Messe to największe na świecie targi przemysłowe, w tym roku pojawi się na nich około 6500 firm z 75 krajów. Firma LG należy do największych wystawców, a w jej ofercie znajdują się różnorodne produkty, począwszy od samojezdnych robotów przemysłowych, a skończywszy na zintegrowanej platformie dla zautomatyzowanych fabryk. Jednym z ciekawszych prezentowanych rozwiązań LG jest Mobile Manipulator, przemysłowy robot samojezdny opracowany z myślą o zwiększeniu produktywności i jakości w zautomatyzowanych fabrykach różnego rodzaju. Mobile Manipulator jest sześcioosiowym robotem wykorzystującym wózek sterowany automatycznie. Jest w stanie wykonywać różne działania, takie jak transport części, montaż produktów i prowadzenie inspekcji, poruszając się po wyznaczonym obszarze linii produkcyjnej. Na stoisku LG uczestnicy targów będą mogli również obejrzeć inne urządzenia przemysłowe zgodne z robotem Mobile Manipulator, m.in. roboty inspekcyjne wykorzystujące funkcje sztucznej inteligencji oraz przegubowe roboty pionowe. Bardzo interesującym produktem jest także Machine Learning-Based Vision Inspection, rozwiązanie LG do wspomagania kontroli jakości wykorzystujące sztuczną inteligencję.

LG wyznacza trendy w rozwoju AI, prezentując pierwszy w pełni inteligentny domDrukuj

LGLG zaprezentowało pierwszy w pełni inteligentny dom. W willi położonej w madryckiej dzielnicy La Moraleja, firma stworzyła wyjątkową przestrzeń, wyposażoną w zaawansowane urządzenia LG Home oparte na technologii ThinQ, współpracującej ze sztuczną inteligencją. Najnowsza koncepcja, dzięki której dom przyszłości staje się teraźniejszością, została przedstawiona podczas pokazu InnoFest Europe 2019. LG konsekwentnie stawia na rozwój sztucznej inteligencji, która obecna jest nie tylko w smartfonach czy telewizorach, ale również w urządzeniach AGD. W tym roku firma odkrywa w pełni możliwości rozwijanego przez siebie ekosystemu LG Smart Home, eksponując inteligentne funkcje oraz łączność między urządzeniami w domowych warunkach, wyznaczając tym samym trendy w rozwoju AI. Chcąc pokazać możliwości zintegrowanego systemu, LG wyposażyło willę w Madrycie tak, aby goście mogli doświadczyć najnowocześniejszych urządzeń w akcji i przekonać się jak zmieni się ich styl życia, kiedy do gry wkroczą w pełni inteligentne sprzęty AGD i RTV. Najważniejszym elementem wyposażenia domu LG są flagowe urządzenia Premium z linii LG ThinQ, LG SIGNATURE i LG Objet m.in. pralki, suszarki, lodówki, telewizory czy klimatyzatory. Możliwość ich bezproblemowego, pełnego zintegrowania zgodnie z indywidualnymi potrzebami i upodobaniami, pozwala na dużo sprawniejszą obsługę, a tym samym wysoki komfort użytkowania oraz oszczędność czasu. Na przykład, korzystając z nieskomplikowanych poleceń głosowych czy dedykowanych aplikacji, użytkownicy mogą sprawdzać czas pozostały do końca programu prania, regulować temperaturę w klimatyzatorze czy kontrolować pracę piekarnika. W takim wydaniu dom przyszłości staje się teraźniejszością.

LG wielkim zwycięzcą konkursu Red Dot Design Awards 2019Drukuj

LGPodczas tegorocznej edycji konkursu Red Dot Award, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie, firma LG zdobyła aż 29 wyróżnień, z czego dwa tytuły Best of the Best. Najwyższym wyróżnieniem zostały uhonorowane innowacyjne produkty takie jak telewizor LG SIGNATURE OLED R oraz lodówka z dolnym zamrażalnikiem LG SIGNATURE. Nagrody w konkursie Red Dot są dla nas ogromnym zaszczytem i utwierdzają nas w przekonaniu, że poprzez wspaniałe wzornictwo umacniamy czołową pozycję w poszczególnych kategoriach produktów. Udostępniając konsumentom kolejne innowacyjne produkty oraz prezentując możliwości przyszłych urządzeń, będziemy nieustannie wpływać na rozwój naszej branży, powiedział Noh Chang-ho, wiceprezes oraz szef działu Corporate Design firmy LG Electronics. Firma LG otrzymała również 27 innych wyróżnień w kategorii projektowania urządzeń, za wyjątkową estetykę, funkcjonalność oraz innowacje techniczne. Wśród nagrodzonych produktów znalazły się między innymi telewizory OLED modele Z9, E9, C9, system LG Audio model AJ7, piekarnik z rodziny SIGNATURE KITCHEN SUITE oraz laptop LG gram model 17Z990.