Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

LG rozpoczyna nową epokę robotyki opartej o sztuczną inteligencjęDrukuj

LGSeul, 23 sierpnia 2018 firma LG Electronics chce w następnej dekadzie zająć czołową pozycję w dziedzinie robotów usługowych i realizując swoje plany pokaże podczas targów IFA 2018 swojego pierwszego robota wspomagającego ludzkie ciało. W odróżnieniu od wcześniejszych robotów LG, takich jak Guide Robot, Cleaning Robot, czy Serving Robot, LG CLOi SuitBot nie może samodzielnie poruszać się po poczekalniach portów lotniczych lub hotelowych korytarzach. Zadaniem nowego urządzenia jest wspomaganie nóg użytkownika, tak aby zapewnić mu większą mobilność i odciążyć kończyny. W tym roku firma LG zainwestowała w startup opracowujący egzoszkielety, które pomagają przezwyciężyć ograniczenia ludzkiego ciała występujące w życiu codziennym. LG CLOi SuitBot został zaprojektowany we współpracy ze startupem SG ROBOTICS, który prowadzi badania nad wykorzystaniem robotów wspomagających ludzkie ciało do poprawy jakości życia. Komfortowe dopasowanie oraz naturalny zakres ruchu obrotowych przegubów pozwalają CLOi SuitBot na łagodne i naturalne poruszanie się, aby wspomagać dolną część ludzkiego ciała podczas chodzenia, stania lub pracy. Dzięki butom przypominającym sandały oraz funkcji automatycznej regulacji użytkownik może łatwo zakładać i zdejmować LG CLOi SuitBot, co jest ważną zaletą w porównaniu z innymi egzoszkieletami. Ponadto, LG CLOi SuitBot może komunikować się z robotami usługowymi LG zaprezentowanymi po raz pierwszy na targach CES 2018 i w ten sposób stać się częścią inteligentnej sieci zapewniającej dostęp do informacji i narzędzi potrzebnych w miejscach pracy, takich jak zakłady produkcyjne, czy centra logistyczne lub dystrybucyjne.

Inteligentne urządzenia LG ThinQ z najwyższymi notami od jurorów EISADrukuj

LGEuropejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku nagrodziło produkty firmy LG Electronics za nowatorskie wykorzystanie sztucznej inteligencji i innowacyjne wzornictwo. Produkty LG oparte na technologii sztucznej inteligencji ThinQ, takie jak telewizory LG OLED i LG SUPER UHD oraz systemy audio LG XBoom, wyprzedziły konkurencję w kategoriach, w których liczyła się znakomita jakość obrazu, doskonały dźwięk oraz efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji. Jednym z produktów LG wyróżnionym przez EISA jest LG XBoom AI ThinQ model WK7, wysokiej klasy głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję. Otrzymał on nagrodę EISA Artificial Intelligence Loundspeaker 2018 - 2019 za połączenie wyjątkowej jakości dźwięku z funkcjami AI. Współpraca LG z firmą Meridian, brytyjskim pionierem w dziedzinie technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości, umożliwiła pełne wykorzystanie możliwości głośnika LG XBoom AI ThinQ, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku, precyzyjną definicję elementów wokalnych i dokładne basy. Zastosowana w głośniku LG XBoom AI ThinQ technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości jest kompatybilna z bezstratnymi plikami audio, co pozwala na wierne odtwarzanie dźwięków nagranych w studio. Dzięki narzędziu Google Assistant, które zostało bezpośrednio zintegrowane z urządzeniem w celu przyspieszenia jego konfiguracji, głośnik LG XBoom AI ThinQ reaguje na polecenia głosowe. Głośnik jako centrum zarządzania może kontrolować inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego z obsługą narzędzia Google Assistant, jak również sprzęt AGD firmy LG kompatybilny z technologią LG ThinQ.

LG wystartowało z gorącymi promocjami najnowszych smartfonówDrukuj

LGLG wspólnie z operatorami Plus, Orange i Play oraz sieciami sprzedaży Media Markt i Saturn przygotowało specjalna promocję dla aktywnych użytkowników, którzy nie zamierzają zwalniać tempa podczas swoich wakacyjnych przygód. Przy zakupie telefonu LG K9 u powyższych operatorów użytkownik otrzyma silikonowe etui oraz szkło ochronne, które ochronią telefon przed wakacyjnymi upadkami. Oprócz tego do zestawu dołączona zostanie wodoodporna saszetka, by użytkownik mógł bez obaw wziąć ze sobą smartfon nawet w najbardziej ekstremalną podróż i uwiecznić wyjątkowe chwile na zdjęciach dzięki doskonałej jakości aparatom, o które LG dba we wszystkich swoich urządzeniach. Dedykowane etui i ochronne szkło na wyświetlacz otrzymają również klienci, którzy kupią smartfon LG K11 w sieci Plus, T-Mobile, Orange i Play oraz w sieciach sprzedaży Media Markt i Saturn. Promocja ta jest adresowana do osób aktywnych, np. do codziennych biegaczy i fanów fitness. Produkty LG takie jak K11 pomagają na każdym kroku szybkimi podzespołami, wydajną baterią i wysokiej jakości muzyką w przystępnej cenie. Aby jeszcze bardziej zmotywować klientów do ćwiczeń i zdobycia wakacyjnej sylwetki, na każdego czeka torba znanej i lubianej marki Nike, w którą można spakować najpotrzebniejsze rzeczy na basen, siłownię czy zajęcia WF. Te promocje spodobają się fanom dobrego brzmienia, ale też tym, którzy nie lubią ograniczeń. Klienci, którzy zdecydują się na ten wariant, nie będą zmuszeni do wyboru między tymi dwiema rzeczami. Zapewnią to bezprzewodowe słuchawki firmy Freestyle działające w technologii bluetooth. Jedyny wybór, którego będą musiały dokonać osoby decydujące się na LG Q7 to miejsce, w którym zakupią swój nowy telefon.