Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Zadowalające wyniki LG pierwszej połowy rokuDrukuj

LGW drugim kwartale 2018 roku przedsiębiorstwo LG Electronics Inc. wykazało skonsolidowaną sprzedaż globalną równą 13.9 mld USD oraz zysk operacyjny w wysokości 715.1 mln USD. W porównaniu z analogicznym kwartałem ubiegłego roku sprzedaż wzrosła o 3.2%, a zysk operacyjny o 16.1%. Duża rentowność w segmencie sprzętu AGD i klimatyzatorów oraz domowego sprzętu RTV klasy wyższej zrekompensowała straty operacyjne poniesione w tym samym okresie przez działy części samochodowych i komunikacji mobilnej. W pierwszej połowie 2018 roku zarówno sprzedaż, jak i zyski operacyjne osiągnęły historyczne rekordy. Przychody ze sprzedaży zamknęły się kwotą 28 mld USD i wzrosły o 3.2% w porównaniu z pierwszym półroczem 2017 roku, podczas gdy zysk operacyjny wyniósł 1.7 mld USD, co oznacza wzrost o 18.5%. W sytuacji, gdy środowisko rynkowe, konkurencja i handel międzynarodowy charakteryzują się coraz większą niepewnością, LG rozpoczyna drugie półrocze, koncentrując się na konkurencyjności cenowej i rentownym wzroście. Dział LG Home Appliance & Air Solution Company osiągnął w drugim kwartale 2018 r. bardzo dobre wyniki sprzedaży wynoszące 4.88 mld USD oraz zysk operacyjny na poziomie 424.04 mln USD. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku przychody wzrosły o 4.3%, do czego przyczynił się m.in. sezonowy wzrost sprzedaży klimatyzatorów oraz większa sprzedaż systemów LG do czyszczenia odzieży i urządzeń oczyszczających powietrze, zwłaszcza na wewnętrznym rynku koreańskim.

Roboty wkraczają do naszej codzienności, LG ogłasza nowe inwestycjeDrukuj

LGFirma LG pozyskuje krajowych i zagranicznych partnerów w dziedzinie robotyki. Tym samym oficjalne potwierdza, że rozwój tych rozwiązań jest jednym z kluczowych elementów strategii ThinQ. LG Electronics nabyła udziały w amerykańskiej spółce Bossa Nova Robotics. Jest to pierwsza inwestycja LG w zagranicznego partnera z branży robotycznej, będąca kontynuacją strategii, w ramach której w minionym roku firma zakupiła udziały w kilku koreańskich startupach. W ciągu pierwszych 12 miesięcy realizowania swojej polityki inwestycyjnej firma LG zainwestowała w startupy robotyczne ponad 90 milionów USD. Bossa Nova Robotics jest czołowym dostawcą rozwiązań dla sklepów detalicznych, które umożliwiają zbieranie w czasie rzeczywistym danych o produktach znajdujących się na półkach. Dzięki automatyzacji zabierania i analizowania danych o produktach, rozwiązania te pozwalają na efektywne zarządzanie dużymi sklepami. Od ubiegłego roku firma Walmart, największy na świecie sprzedawca detaliczny, testuje roboty Bossa Nova skanujące półki sklepowe. Dodatkowo firma LG zainwestowała w cztery koreańskie spółki oferujące rozwiązania robotyczne Acryl, SG Robotics, Robotis oraz Robostar.

K-Popowy zespół BTS personalizuje telefony LGDrukuj

LGLG dostrzegło rosnącą popularność gatunku K-Pop oraz fenomen zespołu BTS koreańskiej gwiazdy, która szturmem zdobywa listy przebojów i popularność na całym świecie i nawiązało globalną współpracę z zespołem. Dzięki temu prawdziwi fani K-Pop i posiadacze smartfonów LG mogą pobrać ekskluzywny pakiet materiałów ze swoimi ikonami korzystając z aplikacji LG Smart World. W skład pakietu wchodzi siedem motywów poświęconych poszczególnym członkom zespołu BTS i pozwalających na całkowite zmodyfikowanie interfejsu użytkownika, w tym ekranu głównego, menu, ekranów połączeń. Fani grupy BTS korzystający ze smartfona LG G7 ThinQ, będą mogli wybrać jeden z ośmiu niepowtarzalnych motywów. Siedem motywów jest opartych na wizerunkach poszczególnych członków zespołu, natomiast ósmy jest poświęcony całej grupie. Każdy z motywów zawiera unikalne tła, schematy kolorów, a nawet ikony powiązane z osobowością poszczególnych muzyków, a tym samym daje możliwość wyjątkowej personalizacji swojego urządzenia. Pakiet dostępny w aplikacji LG Smart World (Sklep Play) może być zastosowany do smartfonów LG z 2017 i 2018 roku, z wyjątkiem LG K4 2017. Natomiast dla modelu LG K8 2017 kontent będzie możliwy do ściągnięcia z końcem czerwca br. Grupa BTS jest pierwszym zespołem K-Pop w historii, którego album znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard 200, amerykańskiego notowania najlepiej sprzedających się płyt na terenie Stanów Zjednoczonych pokonując wydawnictwa takich gwiazd jak Taylor Swift, Ed Sheeran czy Sam Smith.