Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

LG G8 ThinQ zachwycił ekspertów niezależnej organizacji VCXDrukuj

LGPierwsze miejsce i aż 77 punktów na 100 możliwych otrzymał LG G8 ThinQ w najnowszym ranking niezależnej organizacji VCX. Organizacja ta zrzesza ponad dwudziestu czołowych producentów smartfonów, którzy wspólnie wypracowali przejrzyste procedury testowe. LG G8 ThinQ zajął pierwsze miejsce wśród najnowszych smartfonów z wynikiem 77 na 100 możliwych punktów. Aparat w nowym flagowcu LG udowodnił tym samym, że jest w stanie wykonać zdjęcie o doskonałej jakości i to nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Oprócz jakości obrazu, specjaliści z VCX przetestowali działanie automatycznej regulacji ostrości, szybkość wykonywania zdjęcia, stabilizację, odwzorowanie kolorów, stopień zaszumienia obrazu. LG G8 ThinQ wyposażony jest w zestaw aparatów, które są maksymalnie użyteczne w każdej sytuacji. Ponadto, w przednim aparacie znajduje się Z Camera przeznaczona do precyzyjnej oceny stopnia rozmycia tła do 256 poziomów. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie głębi obrazu, niedostępnej dla klasycznych aparatów. Przedni aparat wyposażony został w matrycę o wielkości 1.22 μm, pozwalając na wykonanie zdjęć o znakomitej jakości i szczegółowości. Funkcją, którą docenią wszyscy twórcy video jest Video Depth Control. Dzięki niej podczas nagrywania precyzyjnie dostosowywany jest punkt ostrości. Przyda się to szczególnie na przykład podczas nagrywania biegnącego psa lub zabaw dziecka. Warto przy tym zaznaczyć, że obiektywy aparatów w LG G8 ThinQ zostały elegancko zrównane z obudową.

Inteligentne rozwiązania LG dla przedsiębiorstw produkcyjnychDrukuj

LGFirma LG Electronics we współpracy z siostrzaną spółką LG CNS prezentuje na tegorocznych Targach Hanowerskich nowoczesne rozwiązania technologiczne przeznaczone dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Hannover Messe to największe na świecie targi przemysłowe, w tym roku pojawi się na nich około 6500 firm z 75 krajów. Firma LG należy do największych wystawców, a w jej ofercie znajdują się różnorodne produkty, począwszy od samojezdnych robotów przemysłowych, a skończywszy na zintegrowanej platformie dla zautomatyzowanych fabryk. Jednym z ciekawszych prezentowanych rozwiązań LG jest Mobile Manipulator, przemysłowy robot samojezdny opracowany z myślą o zwiększeniu produktywności i jakości w zautomatyzowanych fabrykach różnego rodzaju. Mobile Manipulator jest sześcioosiowym robotem wykorzystującym wózek sterowany automatycznie. Jest w stanie wykonywać różne działania, takie jak transport części, montaż produktów i prowadzenie inspekcji, poruszając się po wyznaczonym obszarze linii produkcyjnej. Na stoisku LG uczestnicy targów będą mogli również obejrzeć inne urządzenia przemysłowe zgodne z robotem Mobile Manipulator, m.in. roboty inspekcyjne wykorzystujące funkcje sztucznej inteligencji oraz przegubowe roboty pionowe. Bardzo interesującym produktem jest także Machine Learning-Based Vision Inspection, rozwiązanie LG do wspomagania kontroli jakości wykorzystujące sztuczną inteligencję.

LG wyznacza trendy w rozwoju AI, prezentując pierwszy w pełni inteligentny domDrukuj

LGLG zaprezentowało pierwszy w pełni inteligentny dom. W willi położonej w madryckiej dzielnicy La Moraleja, firma stworzyła wyjątkową przestrzeń, wyposażoną w zaawansowane urządzenia LG Home oparte na technologii ThinQ, współpracującej ze sztuczną inteligencją. Najnowsza koncepcja, dzięki której dom przyszłości staje się teraźniejszością, została przedstawiona podczas pokazu InnoFest Europe 2019. LG konsekwentnie stawia na rozwój sztucznej inteligencji, która obecna jest nie tylko w smartfonach czy telewizorach, ale również w urządzeniach AGD. W tym roku firma odkrywa w pełni możliwości rozwijanego przez siebie ekosystemu LG Smart Home, eksponując inteligentne funkcje oraz łączność między urządzeniami w domowych warunkach, wyznaczając tym samym trendy w rozwoju AI. Chcąc pokazać możliwości zintegrowanego systemu, LG wyposażyło willę w Madrycie tak, aby goście mogli doświadczyć najnowocześniejszych urządzeń w akcji i przekonać się jak zmieni się ich styl życia, kiedy do gry wkroczą w pełni inteligentne sprzęty AGD i RTV. Najważniejszym elementem wyposażenia domu LG są flagowe urządzenia Premium z linii LG ThinQ, LG SIGNATURE i LG Objet m.in. pralki, suszarki, lodówki, telewizory czy klimatyzatory. Możliwość ich bezproblemowego, pełnego zintegrowania zgodnie z indywidualnymi potrzebami i upodobaniami, pozwala na dużo sprawniejszą obsługę, a tym samym wysoki komfort użytkowania oraz oszczędność czasu. Na przykład, korzystając z nieskomplikowanych poleceń głosowych czy dedykowanych aplikacji, użytkownicy mogą sprawdzać czas pozostały do końca programu prania, regulować temperaturę w klimatyzatorze czy kontrolować pracę piekarnika. W takim wydaniu dom przyszłości staje się teraźniejszością.